Ljubljana
3. maja, 2024

Vau! Nika Križnar do zmage kar z uradnim svetovnim rekordom!

Deli na omrežjih

Včerajšnji dan v Willingenu bo ljubiteljem smučarskih skokov ostal v spominu, saj je Nika Križnar, ki je v lanski sezoni osvojila veliki kristalni globus in dve medalji na svetovnem prvenstvu, dosegla ženski svetovni rekord! Preletela je kar 151 metrov, kar doslej v svetovnem pokalu ni uspelo še nobeni. Čestitke!

Rekorderka (Foto: Facebook/Smučarska zveza Slovenije – SloSki.si)

Mediji so sicer poročali ‘le’ o njenem osebnem in državnem rekordu, tudi Smučarska zveza Slovenije je z zamikom dopolnila svojo prvotno objavo in navedla, da je bil to uradni svetovni rekord.

Neuradnega drži Daniela Iraschko Stolz, ki je leta 2003 poletela 200 metrov, a to je bilo na letalnici v Kulmu, na posebnem treningu za običajno tekmo svetovnega pokala; dekleta namreč še danes nimajo tekem na letalnicah.

Včeraj pa nas je dodatno razveselil tudi Cene Prevc, ki je v Willingenu prvič stopil na zmagovalni oder!

Cene Prevc (Foto: Facebook/Smučarska zveza Slovenije – SloSki.si)

Cene je bil sicer tudi del mešane ekipe, ki je v petek suvereno zmagala.

Zdaj imajo vsi bratje Prevc stopničke – kar je najbrž tudi neke vrste rekord. In imajo še sestro, perspektivno skakalko Niko Prevc …