10.9 C
Ljubljana
16. septembra, 2024

Atlet Kristjan Čeh je svetovni prvak v metu diska: Postavil je tudi rekord svetovnih prvenstev!

Deli na omrežjih

Na svetovnem atletskem prvenstvu v ZDA je Kristjan Čeh prepričljivo osvojil zlato medaljo v metu diska, pri čemer je z 71,13 metra postavil tudi rekord svetovnih prvenstev. Čestitke!

(Foto: Facebook/Kristjan Čeh)

23-letni atlet je po zmagoslavju povedal, da je bil njegov cilj prav to: met čez 70 metrov in rekord prvenstev. »Pomembne so medalje, vsekakor, zadovoljen sem, da sem svetovni prvak, ampak zame ima večji pomen svetovni rekord. Ta ostane za dlje časa zapisan v zgodovino, v metu diska je, recimo, najstarejši,« je Kristjan povedal za TVS.

Na drugo mesto se je uvrstil 19-letni Litovec Mikolas Alekna (69,27 metra), na tretje pa njegov rojak Andrius Gudžius (67,55 metra).

Kristjan Čeh je tako za Slovenijo osvojil drugo zlato medaljo v atletiki; leta 2009 je svetovni prvak v metu kladiva postal Primož Kozmus.